suma: 0,00 zł do kasy

Jak zmierzyć szerokość mocowania?

 
 
Jak zmierzyć szerokość mocowania

Dobrze dopasowany zegarek będzie niemal niewyczuwalny na ręce i zapewni komfortowe noszenie przez długie lata – stanie się niemal drugą skórą. Bardzo ważne jest, by każdy element dopasować do konkretnego użytkownika. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że zegarek będzie wygodny, zminimalizujemy też ryzyko wypięcia i zgubienia czasomierza.

Dlaczego tak ważny jest pomiar szerokości mocowania?

Szerokość mocowania to inaczej szerokość paska. Dokładny pomiar pozwoli na idealne dopasowanie paska do tarczy. Zapewni to nie tylko doskonałe walory estetyczne, ale i użytkowe. Nieodpowiedni pasek do zegarka może powodować trudności w jego montażu, a także zwiększa ryzyko odpięcia i zgubienia zegarka. Idealne dopasowanie ma szczególne znaczenie w przypadku pasków sztywnych, wykonanych z materiałów o niewielkiej elastyczności. Dlatego muszą być perfekcyjnie dobrane – co do milimetra.

Jak zmierzyć szerokość mocowania?

W tym pomiarze bardzo ważna jest precyzja. Polecamy zastosowanie suwmiarki, ewentualnie linijki. Przy ich pomocy należy dokładnie zmierzyć odległość pomiędzy uszami w zegarku w miejscu, gdzie mocowany jest pasek. Co należy zrobić z uzyskanym wynikiem? Z listy „SZEROKOŚĆ MOCOWANIA I RODZAJ KLAMRY” wybierz odpowiedni wymiar. Wybrana szerokość paska do zegarka musi odpowiadać szerokości między uszami w zegarku.

Szerokości do wyboru w naszym sklepie to: 18mm, 19mm, 20mm, 21mm, 22mm, 23mm, 24mm oraz 26mm.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl