suma: 0,00 zł do kasy

Produkcja pasków do zegarków

Jak dopasować kolor paska do zegarka?

Kupujesz prezent dla bliskiej osoby i chcesz go spersonalizować? A może planujesz wymianę wyeksploatowanej bransoletki na coś bardziej naturalnego? Niezależnie od powodu, dla którego zastanawiasz się jak dobrać kolor paska do zegarka, chcemy Ci pomóc! To powinna być przyjemność, a nie udręka, dlatego przygotowaliśmy kilka prostych wskazówek, które ułatwią Ci ten proces. Czytaj dalej!

Klasyczna zasada

Kiedyś normą było, że do srebrnej tarczy dobierało się pasek w kolorze czarnym. A do tarczy i koperty złotej, skórę brązową. Jest to związane z tonem każdej z tych barw. Czerń i srebro mają tony chłodne lub neutralne. Złoto i brąz nalezą do barw ciepłych, dlatego tak dobrze razem wyglądają. Jeśli preferujesz klasykę i ponadczasową elegancję, wiesz już co robić. Ale ostatnio oferta zegarków znacząco się rozszerzyła, wraz z paletą barw w jakiej wykonuje się koperty. Obecnie można kupić czarne, niebieskie, czerwone lub zielone tarcze. I przez to sprawa nieco się komplikuje.

Jak wybrać pasek do zegarka w nietypowym kolorze?

Jeśli tarcza ma oryginalną barwę, masz dwie możliwości:

  • albo sięgnąć po pasek w tym samym kolorze (w tym samym lub innym odcieniu) co tarcza lub jej elementy,
  • albo spróbować kontrastu między tymi elementami zegarka.

Oba sposoby są dobre i mogą dać ciekawy efekt estetyczny. Jeżeli wybierzesz pierwszą opcję, sprawisz, że dodatek na Twojej ręce będzie bardzo dobrze widoczny i stanie się nie tylko funkcjonalnym urządzeniem, ale i pełnoprawnym elementem stylizacji! Z kolei kontrastujący pasek i tarcza będą wyglądać finezyjnie, lekko oraz nowocześnie. Do ciekawszych połączeń, które możesz rozważyć (w dowolnej konfiguracji) jest:

  • czerń i biel,
  • granat i zieleń,
  • srebro i czerwień,
  • złoto i czerń,
  • brąz i biel,
  • błękit i srebro.

A co jest najważniejsze?

Twój komfort oraz to, co Ci się podoba. Tym należy się kierować w pierwszej kolejności, a także podczas ostatecznego podejmowania decyzji. To ty będziesz nosić zegarek ze skórzanym rzemykiem w danym kolorze i to Twoje zadowolenie jest najważniejsze! Pamiętaj też, że to tylko dodatek, który łatwo wymienić. Jeśli okaże się, że coś, co wcześniej wydawało się odpowiednie, jednak się nie sprawdza, nie stresuj się. Wróć do sklepu i wybierz inny model.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl